پذیرش قهرمانان ورزشی در رشته‌های تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و فدراسیون اسکیت جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.

در این نشست، دکتر امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز فرآیند ادامه تحصیل قهرمانان ورزشی در این دانشگاه طبق آیین نامه پذیرش قهرمانان ورزشی خبر داد و افزود: ورزشکاران مدال آور که سه مقام کشوری داشته یا دو سال به صورت متوالی عضو تیم های ملی بوده و رکورد ملی را سه بار جا به جا کرده باشند، می توانند در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی در رشته تربیت بدنی پذیرش شوند.

وی افزود: همچنین مدال آوران المپیک، بازی های آسیایی و دانشجویان جهان و یونیورسیادهای جهانی دانشجویان می توانند در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در رشته های تربیت بدنی، دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی شوند.

دکتر لشگری با بیان اینکه فرآیند ادامه تحصیل قهرمانان ورزشی در این دانشگاه پس از پنج سال وقفه از سر گرفته شده، خاطرنشان کرد: آیین نامه جذب قهرمانان ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی مطابق با قوانین و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تائید سازمان سنجش کشور تنظیم شده است. بر همین اساس، جذب قهرمانان ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی از ترم نخست سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ آغاز خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همواره یار و یاور ورزش ملی بوده، تأکید کرد: ایجاد انگیزه مضاعف، شور و نشاط فرهنگی و ورزشی و توسعه ورزش در سطح دانشجویان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و خانواده های آنان، جزو برنامه های اصلی مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر لشگری، اسکیت را از رشته های مفرح خانوادگی دانست و اظهار داشت: یکی از اهداف مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه ورزش هایی است که قابلیت انجام به صورت خانوادگی دارند. اسکیت از جمله رشته هایی است که علاوه بر حفظ و ارتقای سلامتی افراد و ایجاد شور و نشاط، منجر به تحکیم خانواده ها می شود.

رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: توسعه رشته اسکیت به عنوان ورزش خانوادگی در دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار ما قرار دارد و علاوه بر این، شرایط تیمداری حرفه ای و ورود به لیگ اسکیت را بررسی خواهیم کرد.

خانواده دانشگاه آزاد اسلامی، رایگان از امکانات فدراسیون اسکیت استفاده کند

بهمن محمدرضایی رئیس فدراسیون اسکیت ایران و نایب رئیس فدراسیون اسکیت آسیا همچنین در این نشست گفت: اسکیت، یک ورزش همگانی، حرفه ای و قهرمانی است که روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود. این در حالی است که ورود اسکیت به بازی های المپیک نشان دهنده توجه ویژه کمیته بین المللی المپیک به رشته های جوان پسند و خانواده پسند است.

وی با بیان اینکه اسکیت، ۱۲ رشته را تحت پوشش قرار می دهد، ادامه داد: افراد از دو سالگی تا کهنسالی می توانند در این رشته ورزشی فعالیت کنند و در حال حاضر، نزدیک به پنج میلیون نفر در کشور به این ورزش می پردازند که آمار قابل توجهی است.

محمدرضایی، انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و فدراسیون اسکیت را نقطه عطفی در ایجاد انگیزه مضاعف برای جوانان و به ویژه دانشجویان دانست و تأکید کرد: قطعاً همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با فدراسیون اسکیت، به توسعه این رشته مفرح در سطح ملی کمک شایانی خواهد کرد.

وی تصویب آیین نامه ادامه تحصیل قهرمانان ورزشی در این دانشگاه را از جمله امتیازهای انگیزشی ارزنده برای تمامی قهرمانان ورزشی و از جمله فعالان رشته اسکیت دانست و گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری، تمامی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با ارایه معرفی نامه، از امکانات فدراسیون اسکیت در سراسر کشور به صورت رایگان استفاده کنند.

محمدرضایی، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به وجود استعدادهای درخشان ورزشی، به لیگ اسکیت ورود و به صورت حرفه ای در این رشته نیز تیمداری کند.

در پایان این نشست صمیمی تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و فدراسیون اسکیت جمهوری اسلامی ایران به امضای دکتر امیرعباس لشگری و بهمن محمدرضایی رسید.


دانشگاه

دانشکده ها

خدمات