دکتر ولایتی:آتش‌زنندگان پرچم ایران نماینده دشمنان کشور هستند/ دولت باید به درخواست‌های مردم پاسخ دهد

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: کسانی که در آشوب‌ها پرچم ایران را آتش زدند، نماینده مرتجعین، مخالفین و دشمنان ایران هستند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی در مراسم تکریم رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و واحد رشت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از افتخارات این کشور است و خدمات عظیمی به آموزش عالی کرده است. گاهی می‌شنویم بعضی می‌گویند چه نیازی است که همه به دانشگاه بروند، این حرف در گیلان شایسته نیست. همانطور که امام جمعه رشت از رهبری نقل کردند اگر همه ما تلاش کنیم از خدمات بزرگان این استان بنویسیم، سال‌ها زمان می‌برد و نمی‌توانیم شرح همه آنها را مکتوب کنیم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ادامه داد: آیت‌الله فومنی افتخار عالم تشیع بودند هر نقطه‌ای از تاریخ ما پر از خدمات بزرگان گیلان است اسلام با تشیع و با پیروی از اهل بیت وارد این استان شده است.

دانشگاه آزاد سرآمد بودن گیلان را نشان دهد

وی با نام بردن از تعدادی از بزرگان این استان و تقدیر و تشکر از خدمات همه آنها تاکید کرد:‌ توقع ما از دانشگاه آزاد اسلامی این است که نشان داده شود استان گیلان سرآمد است، همانطور که این استان در تاریخ ایران و اسلام درخشیده است.

ولایتی همچنین از استاد محمد معین یاد کرد و افزود: ایشان نقش مهمی در شناسایی فرهنگ فارسی داشته است، امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند نشان دهد که افتخارات مردم گیلان در تولید علم و تربیت عالم همچنان ادامه دارد. انشاءالله در دوره جدید دانشگاه آزاد با حضور افرادی مثل دکتر رهبر و همه افراد دیگری که منصوب شده‌اند و همگی از سابقه‌داران در حوزه علم و معرفت و فرهنگ هستند این دانشگاه به خوبی و با خدمات بیشتری به کار خود ادامه دهد.

دولت باید به درخواست‌های مردم پاسخ دهد

مشاور مقام معظم رهبری در ادامه با تبیین وضعیت موجود آن را به دو بخش تقسیم کرد و با بیان اینکه بخش اول توقعات مردم از دولت است، بیان کرد: بخش اول توقعات مردم از دولت است که به حق هم است، همه جای دنیا هم مرسوم است که دولتی را انتخاب می‌کنند و درخواست‌هایی هم می‌کنند و دولت هم باید به درخواست‌های مشروع‌شان پاسخ دهد. تا جایی که من آشنایی دارم تلاش این دولت این است تا مشکلات را حل کند، اما مردم فهیم ما هم می‌دانند که دولت هم مشکلاتی دارد، مانند تحریم‌هایی که به ما تحمیل شده است.

پرچم‌داری ایران دماغ آمریکایی‌ها را به خاک مالیده است

ولایتی با بیان اینکه انتظار رفع گرانی است، گفت: بخش دوم اما حکایت دیگری دارد در طی دو سه سال گذشته محور مقاومت در منطقه و پرچم‌داری ایران دماغ آمریکایی‌ها را به خاک مالیده است و صهیونیست‌ها را بیچاره کرده است، سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی در لنگرود گفت در کمتر از دو ماه دیگر به عمر داعش پایان می‌دهیم و همین هم شد.

وی ادامه داد: یک جماعت وحشی جنایاتی کردند که بی‌سابقه بود انسان‌ها را زنده زنده پوست می‌کندند و فرزندان کوچک را در آتش سرخ می‌کردند جنایاتی که در مغول هم نبود. مرتجعین منطقه اکنون به سمت یمن رفتند آنها بدانند که اگر خارج نشوند در باتلاق یمن گیر خواهند کرد.

ولایتی تاکید کرد: صهیونیست‌ها بدانند که مقاومت ریشه آنها را خواهد سوزاند. حشدالشعبی عراق تهدید کرده که آمریکایی‌ها اگر بیرون نروند آنها را بیرون خواهیم کرد و مطمئنا همین هم خواهد شد.

این بوی کباب نیست؛ بوی سوزاندن آنهایی است که نماینده داعش هستند

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: کسانی که در آشوب‌ها پرچم ایران را آتش زدند نماینده همین مرتجعین، مخالفین و دشمنان ایران هستند. ایران به عنوان پرچم‌دار محور مقاومت که از ایران شروع می‌شود و تا بغداد، دمشق و فلسطین است همه آنها را نابود و ریشه‌شان را خواهد سوزاند. اینها بوی کباب شنیده‌اند، این بوی کباب نیست بوی سوزاندن آنهایی است که نماینده داعش هستند.

ولایتی گفت: این ملت ۱۰ هزار سال قدمت دارد و بارها اشغال شده است اما همیشه پابرجا بوده و همیشه زنده است ایران همیشه زنده خواهد ماند. کسانی که عمان بیگانه هستند با این کار مرتکب اشتباه بزرگی شده‌اند. عده‌ای حسینیه و پرچم ایران را آتش می‌زنند، این کمال حماقت است. همه بدانند که این مردم جانشان را به خاطر هویت ملی و دینی خود می‌دهند. ما شهید حججی و آنهایی را داشتیم که به خاطر تعلقات دینی و ملی این گونه شهید شدند و لذا اینها خیلی زودتر از فتنه ۸۸ خودشان را نشان داده‌اند و انشاءالله این ملت آنها را از صحنه روزگار محو خواهند کرد.

وی اضافه کرد: آن کشوری که یکی از تاثیرگذارترین قدرت‌های جهان است و هر روز نفوذش در منطقه بیشتر می‌شود ایران است. انشاءالله خواهیم دید که به زودی از بین رفتن دشمنان داخل و حامیان خارجی آنها به وقوع خواهد پیوست.


دانشگاه

دانشکده ها

خدمات