دکتر ولایتی: فرانسه با مواضع‌ بی‌منطق در منطقه تضعیف خواهد شد/ ۱۰ درصد کل بودجه دانشگاه آزاد صرف پژوهش می‌شود

مشاور مقام معظم رهبری گفت: توصیه ما به فرانسه این است که کاری نکند منافع آن کشور در منطقه دچار مشکل شود، فرانسه با این موضع‌های بی‌منطق در منطقه تضعیف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی در حاشیه همایش راویان دفاع مقدس در جمع خبرنگاران درباره خبرهای اخیر پیرامون سفر مکنون به ایران توضیح داد: توصیه ما به فرانسه این است که کاری نکند منافع آن کشور در منطقه دچار مشکل شود، فرانسه با این موضع‌های بی‌منطق در منطقه تضعیف خواهد شد.

وی ادامه داد: انتظار این است که فرانسه گفته‌های سیاستمدارن آمریکا و آقای ترامپ را تکرار نکند، تا زمانی فرانسه مورد احترام است که رفتارش بر اساس احترام متقابل باشد اینکه بگویند ایران در منطقه باشد یا نباشد این مداخله در امور داخلی ایران است. نه فرانسه و نه هیچ کشور دیگری نباید در امور داخلی ایران دخالت کند.

مشاور مقام معظم رهبری درباره اینکه نیروهای جمهوری اسلامی ایران تا چه زمانی در سوریه حضور خواهند داشت، گفت:‌ پیروزی‌هایی که در سوریه، عراق، لبنان و یمن به دست آمده ادامه دارد و ما از جبهه مقاومت حمایت خواهیم کرد تا از دستاوردهای خودشان مراقبت کنند، چون به محض غفلت آمریکا و عوامل‌شان به دنبال این هستند تا دستاوردهای منطقه و مقاومت را از بین ببرند. تا زمانی که لازم باشد جمهوری اسلامی ایران نیروهای فعال خود را در منطقه خواهد داشت، ما باید کمک کنیم و یک سدی در برابر نفوذ آمریکا و صهیونیست تشکیل دهیم.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره بودجه پژوهش این دانشگاه نیز اضافه کرد: بودجه پژوهشی بر اساس آنچه که پیش‌بینی شده به هیچ وجه کم نمی‌شود و به جا خرج می‌شود.

وی از دیدار اخیر خود با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: در روزهای اخیر با دکتر غلامی صحبت‌هایی داشتیم تا تفاهم بیشتری بین وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد برای توسعه کیفی این دانشگاه صورت گیرد. دانشگاه آزاد به اندازه کافی گسترش کمی دارد و حدود ۴۰۰ واحد داریم هیچ واحدی تعطیل نمی‌شود، اما ممکن است واحدهای نزدیک به هم ادغام شوند. بر اساس تصمیمات هیات موسس و هیات امنا ۱۰ درصد کل بودجه دانشگاه صرف پژوهش خواهد شد.


دانشگاه

دانشکده ها

خدمات