افزایش ۲۰۰ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد گرمی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی گفت: در سال تحصیلی اخیر با ایجاد فضای مناسب آموزشی و تسهیلات ویژه مالی به دانشجویان، شاهد افزایش ۲۰۰ درصدی جذب دانشجو در واحد گرمی هستیم.

یحیی نصرتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: با بخشنامه تخفیف ویژه مناطق محروم شرایط مالی برای تحصیل در واحد گرمی جذب دانشجوی بدون کنکور افزایش چشمگیری داشته و در نیمسال دوم جذب دانشجو نسبت به سال قبل بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافت و نوعی رکورد در این واحد محسوب می‌شود.

وی به افزایش دانشجویان دانشگاه آزاد مرکز انگوت نیز اشاره کرد و افزود:  دانشگاه آزاد مرکز انگوت از زیر مجموعه‌های واحد گرمی که سال گذشته در حالت پردیس با تعداد بسیار معدود دانشجو در آستانه انحلال قرار داشت، با تدابیر اتخاذ شده به مرکز ارتقاء یافته و اکنون قریب به ۲۰۰ نفر افزایش دانشجو دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی بیان کرد: ارتقای درجه دانشگاه از واحد کوچک به متوسط یکی از برنامه‌های اصلی ماست که یکی از شروط اولیه تعداد دانشجو است که سعی می‌کنیم امتیازات لازم از جمله تعداد دانشجو را به دست آوریم.

نصرتی با بیان اینکه مشکل حذف رشته‌های تحصیلات تکمیلی این واحد با تلاش نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس و سخنگوی محترم کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مرتفع شده است، افزود: برای حل همیشگی این موضوع لازم است هیأت علمی منطبق با استانداردهای سازمان و وزارت علوم جذب شود یا هیات علمی‌های دانشجوی دکترا فارغ التحصیل شوند که در این حوزه نیز برنامه‌ریزی و اقدامات لازم انجام شده است.

وی اضافه کرد: در گذشته بدون توجه به رشته‌های موجود در دانشگاه، نسبت به جذب تعداد قابل توجهی هیأت علمی اقدام شده است در نتیجه اکنون نمی‌توانیم از ظرفیت علمی آنها در ایجاد یا حفظ رشته استفاده کنیم که ما درصدد هستیم با جذب نخبه‌های علمی و ترکیب آنها با هیات علمی فاقد رشته زمینه توسعه دانشگاه و حرکت به سوی رشته‌های میان رشته‌ای، اشتغال‌زا و پرمتقاضی را فراهم سازیم و دغدغه شغلی همه اعضای هیات علمی و کارکنان را مرتفع سازیم.

رئیس دانشگاه آزاد گرمی ایجاد زمینه‌های اقامت اعضای هیأت علمی در شهرستان را یک موضوع مهم دانست و گفت: لازم است از یک سو دانشگاه برای ساکنان شهر گرمی امتیازاتی قائل شود که ما با امتیازهای ویژه نسبت به این مهم اقدام کرده‌ایم و از سوی دیگر به مسؤولان شهری جهت ایجاد شرایط مناسب زندگی بستر لازم را فراهم کنند. پیشنهاد می‌شود فرماندار محترم با همکاری ادارات و شهرداری زمین اختصاصی رایگان و محل مناسب ویژه هیات علمی و کارکنان دانشگاه و وام ساخت مناسب در نظر گیرند.

 نصرتی به وجود امکانات و تجهیزات آموزشی به روز در رشته‌های مهمی همچون عمران و مکانیک اشاره کرد و افزود: علاوه بر ایجاد محیط مناسب آموزشی، دانشگاه در برنامه‌ها و طرح‌های برون دانشگاهی نیز برنامه‌های توسعه‌ای دارد.

وی از اصحاب رسانه و خبرنگاران بومی در معرفی ظرفیت‌های دانشگاه و نقد به هنگام ضعف‌ها در توسعه این واحد دانشگاهی و ایجاد ذهنیت مثبت در مردم  تقدیر نمود و رسانه‌ها را در افزایش جذب دانشجو سهیم دانست.


دانشگاه

دانشکده ها

خدمات