آغاز ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی از ۲۰ آذرماه

نشست خبری دکتر طه هاشمی با موضوع رونمایی از سامانه جدید مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه ضمن تبریک ایام ربیع الاول گفت: اساس تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی تسهیل امکان تحصیل علاقه مندان به تحصیل بوده است و در طول تاسیس این دانشگاه حدود ۵٫۵ میلیون فارغ التحصیل دانشگاه آزاداسلامی بوده اند.

وی افزود: با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی امکان ادامه تحصیل نه تنها برای جوانان بلکه برای تمامی مشتاقان به تحصیل فراهم شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه‌آزاد اسلامی همواره به دنبال عدالت آموزشی است، گفت: بر اساس نظرات ریاست محترم هیات امنا و برنامه راهبردی دکتر میرزاده سیاست بومی گزینی در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت که بر اساس آن امکان تحصیل افراد در محل زندگیشان فراهم شده، همچنین بر اساس این سیاست بسیاری از مشکلات و معضلات فرهنگی، اجتماعی ناشی از دوری از خانواده رفع شده است.

وی از کاهش مراجعات حضوری برای ثبت در خواست نقل و انتقالات دانشجویی خبر داد و گفت: پیش از این در بعضی از سال ها بیش از ۱۲۰ هزار نفر جهت ثبت درخواست خود مراجعه حضوری داشتند که بر اساس سیاست های جدید دانشگاه آزاداسلامی این آمار امروز به کمتر از ۱۷ هزار نفر رسیده است.

طه هاشمی با اشاره به راه اندازی سامانه نقل و انتقالات جدید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس تاکید ریاست دانشگاه مبنی بر کاهش مراجعات حضوری شیوه نامه جدید نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده است. با راه اندازی سامانه منادا دانشجویان می بایست درخواست نقل و انتقالات خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به زمان شروع ثبت نام نقل و انتقالات این دانشگاه اشاره کرد و گفت: متقاضیان می توانند از تاریخ۲۰ آذرماه لغایت ۵ دی ماه با مراجعه به سامانه منادا به نشانی Monada.iau.ir پس از مطالعه شیوه نامه و راهنمای ثبت نام نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مهلت اعلام شده به هیچ وجه تمدید نخواهد شد، گفت: دانشجویان متقاضی زمان ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند تا در صورت بروز هر مشکلی امکان رفع آن وجود داشته باشد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشجویان واحد الکترونیک نمی توانند در خواست میهمانی به واحدهای حضوری داشته باشند اما برعکس آن امکان پذیر است.

امکان انتقال دانش آموزان مدارس سما

دکتر طه هاشمی با اشاره به نکات اصلاح شده در شیوه نامه جدید، گفت: اصلاح جدول همترازی از ده گروه به ۷ گروه، امکان انتقال در بین واحدهای یک گروه و پایین تر در جدول همترازی، امکان انتخاب ۵ واحد مقصد برای تقاضای میهمانی بر اساس جدول هم ترازی،فراهم کردن میهمانی دانشجویان خانم در دوران بارداری و شیردهی، فراهم کردن امکان میهمانی دائم دانشحویان بیمار صعب العلاج، امکان انتقال فرزندان و همسر کارکنان دانشگاه و اعضای هیات علمی به محل خدمت خود، امکان انتقال دانش آموزان مدارس سما( به شرط چهار سال تحصیل در دوره دبیرستان) و … از جمله نکات مطرح شده در شیوه نامه جدید نقل و انتقالات دانشگاه‌آزاد اسلامی است.

امکان ویرایش و لغو درخواست در سامانه جدید نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه‌آزاد اسلامی

در ادامه این جلسه دکتر صامت مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به ضوابط جدید شیوه نامه نقل و انتقالات اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته متقاضیان تنها امکان انتخاب یک گزینه را داشتند که در سامانه جدید امکان انتخاب ۵ گزینه فراهم شده است.

وی به امکان ویرایش در سامانه منادا اشاره کرد و گفت: متقاضیان می توانند تنها در زمان اعلام شده (۲۰ آذرماه لغایت ۵ دی ماه) نسبت به لغو و یا ویرایش درخواست خود اقدام کنند.

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تنها امکان میهمانی برای دانشجویان بدون آزمون فراهم است، گفت: متقاضیانی که دارای معدل بالاتری هستند از امتیاز بیشتری برای نقل و انتقالات برخوردارند.


دانشگاه

دانشکده ها

خدمات