دکتر فرهاد رهبر : طرح‌های دانش‌بنیان باید غربالگری و اولویت‌بندی شوند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد که طرح‌های دانش‌بنیان باید غربالگری و اولویت‌بندی شوند و واحدهای دانشگاهی در انجام امور دانش‌بنیان و فعالیت‌های تجاری از علم و دانش خود بهره ببرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان که با حضور روسای واحدهای دانشگاهی در واحد اصفهان برگزار شد با بیان اینکه باید موانع پیش روی حرکت شرکت‌های دانش بنیان، شناسایی و با تدابیر واحدها از بین بروند، گفت: برخی از محصولات، نیمه نهایی است که باید براساس نیاز بازار نهایی شوند و برای این‌که بتوانیم به سرانجامی مطلوب برسیم باید مسیر را برای افراد هموار کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید شفافیت و عقلانیت را سرلوحه فعالیت‌های اقتصادی و دانش‌بنیان قرار دهیم، ادامه داد: طرح‌های دانش‌بنیان باید غربالگری و اولویت‌بندی شوند، واحدهای دانشگاهی باید در انجام امور دانش‌بنیان و فعالیت‌های تجاری از علم و دانش خود بهره ببرند و در همین راستا دانشجویان را براساس نیاز بازار کار تربیت کنند.

وی با ابراز خرسندی از تلاش های دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، گفت: امروز در بازدید از نمایشگاه محصولات تجاری شده، شاهد ظرفیت های خیلی خوبی بودیم، این ظرفیت ها باید به سمت نیاز جامعه و بازار برود و کار ما مدیریت این امر است و دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ثابت کرده که در این حوزه برترین است.

رهبر با توجه به بازدید خود از مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان واحد اصفهان و نمایشگاه تخصصی محصولات تجاری شده این استان، افزود: از تمام کسانی که در برپایی این نمایشگاه تلاش کردند، کمال قدردانی و تشکر را دارم.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه موجود در کار شرکت‌های دانش‌بنیان، پیچیدگی فرآیندها و کمبود منابع مالی است و شناسایی مشکلات و معضلات موجود در این راه از نکات قابل تأمل است، پس باید واحدها و به طور ویژه دبیرخانه هیأت امنای استان، نظارت و مراقبت در کارها و امور را مدنظر داشته باشند و مسیر حرکت را تا حصول نتیجه نظارت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: اعتماد به نفس، شجاعت و جرأت با پیش‌بینی و آینده‌نگری، باعث پیشرفت خواهد شد و این نکته را مدنظر باید داشت که راهبرد ما ۲۰ درصد طراحی و ۸۰ درصد پیگیری است. پیگیر امور باشید تا به نتیجه مطلوب برسید و درایت و شجاعت را در نظر داشته باشید و مصمم به‌پیش بروید.

دانشگاه

دانشکده ها

خدمات